Počet prístupov - 822208
Meniny má Vendelín zajtra Uršuľa
Klub

Založenie klubu a jeho história
Palúdzka a futbal patria k sebe už vyše osemdesiat rokov.Začiatky tunajšieho futbalu siahajú do roku 1921. Podľa okresného archívu bol založený klub "VŠK (Všešportový klub) Palúdzka" 2.decembra 1934, podpísaním povinných "stanov" - vydaných Československým zväzom futbalovým. Pod stanovy sa podpísali ako predseda Karol Bukovinský, vtedajší richtár obce Palúdzka, tajomník Ján Bačík a pokladník Martin Paprčka. V nasledujúcich rokoch sa hrávali futbalové zápasy po okolitých dedinách, no už v roku 1939 sme cestovali za svojimi súpermi až do Kežmarku, Krompách, Popradu - Veľkej.
Druhá svetová vojna zasiahla aj Palúčanský futbal. Viacerí dobrí futbalisti sa domov už nevrátili. Počas SNP niektorí položili svoje mladé životy za našu slobodu.
Na jeseň roku 1948 v rámci reorganizácie telovýchovy sa zmenil názov na "DŠO" (Dobrovolná Športová Organizácia) Palúdzka. Klub pôsobil pod týmto názvom do januára 1952 keď prijal názov Telovýchovná Jednota Sokol Pólio Palúdzka, podľa továrne ktorá v tom čase patrila rovnomennému národnému podniku v Košiciach. Po dvoch rokoch sa T.J. opäť vrátila k názvu "DŠO Sokol Palúdzka".
V prvej polovici 50-tych rokov hrala Palúdzka krajský prebor. Súpermi im boli mužstvá zvučných mien ako napr. L.Lúčka, Ružomberok, Krásno, Púchov, exligista Považská Bystrica, Čadca, Martin, Liptovský Mikuláš, Vrútky. Po odchodoch viacerých hráčov prišiel v priebehu niekoľkých rokov pád až do najnižšej okresnej súťaže.
V roku 1962 už pod novým názvom T. J. Dynamo Liptovský Mikuláš - Palúdzka postupujeme do I.B. triedy krajských majstrovstiev. Po piatich sezónach postupujeme da I.A.triedy krajských majstrovstiev.
V roku 1970 sa začalo s výstavbou nového športového areálu. Najprv sa začal budovať trávnik a v roku 1973 sa začalo s výstavbou sociálnych zariadení. Nový areál oficiálne odovzdali do užívania 17.10.1976.
V roku 1978 sa naše mužstvo dospelých stáva víťazom slovenského pohára stredoslovenského kraja, keď vo finále zdolávame Baník Veľký Krtíš po výsledkoch 0:0 a 1:0.
Od 3.júla 1998 pôsobíme pod názvom FC-34 Liptovský Mikuláš - Palúdzka.Copyright © 2007, FC34 Palúdzka. All rights reserved.